Ochrona herbicydowa pszenżyta przed niechcianymi roślinami

0
271

Pszenżyto jest to krzyżówka zbóż, opisana po raz pierwszy w literaturze naukowej pod koniec dziewiętnastego wieku.

W połowie dwudziestego wieku zaczęło się stawać popularne w uprawach masowych. Pszenżyto przekształca się w paszę dla zwierząt lub w ziarno przeznaczone do pieczenia chleba. Warto wspomnieć, że Polska jest w czołowym producentem tego zboża na świecie. Pszenżyto ozime jest bardzo narażone na ataki chwastów, dlatego powszechnie stosuje się ochronę w postaci środków chwastobójczych. Herbicydy, bo właśnie o nich tutaj mowa, mogą być selektywne albo nieselektywne. W tym przypadku przede wszystkim interesują nas te pierwsze, gdyż ich modus operandi polega na usuwaniu tylko niektórych roślin – jeśli będą stosowane zgodnie z wytycznymi producentów, pszenżyto nie ma prawa ucierpieć. Każdy profesjonalny właściciel plantacji powinien dokładnie przemyśleć sprawę wyboru preparatu.

Co jest naszym wyborem na ochronę herbicydową pszenżyta?

Naszych partnerów biznesowych i klientów przekonujemy do zapoznania się z siłą środka dolistnego Galaxo 150 WG. Nowoczesność, trzy składniki czynne (jodosulfuron metylosodowy, florasulam), szybki czas działania (w ciągu najwyżej miesiąca od użycia chwasty zaczną umierać), niewysoka cena – te wszystkie zalety sprawiają, że Galaxo 150 WG to wspaniały wybór dla każdego rolnika uprawiającego pszenżyto. Nasz produkt cechuje się wysokim standardem wykonania i bezpieczeństwem. Gwarantujemy, że Państwa pola uprawne będą odchwaszczone, a plony nie stracą nic na jakości.

Jeśli interesuje Państwa ochrona herbicydowa pszenżyta, to prosimy wejść w podany link. Na naszej stronie przeczytają Państwo o wszelkich zaletach używania herbicydów, a także zapoznają się z dokonaniami naszej firmy. Zachęcamy też do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych lub skontaktowania się z nami drogą telefoniczną lub e-mailową.